Historie

Historie klubu

Gól, gól, gól – to je odměna pro milióny lidí na celém světě, kteří se zcela oddávají půvabu, vzrušení a neopakovatelné podívané, kterou přináší kopaná. Mnoho nadšenců a bezpočet obětavců věnuje tomuto sportu veškerý svůj volný čas. Nejen hráči, ale i trenéři, vedoucí mužstev svými schopnostmi přispěli a přispívají ke kvalitní kopané a výchově mladé, fotbalové generace v našem městě! Začátek sportovní činnosti se datuje rokem 1921. V roce 1926 byl oficiálně založen SK Dolní Benešov s jedním sportem a to kopanou. Tehdy se hrávalo na škvárovém hřišti na Pastvisku.

V roce 1960 byla ukončena výstavba nového stadiónu která trvala 4 roky. Nelze opomenout nejvýraznější postavu našeho fotbalového klubu – pana Evžena Hadamczika, který jako mladý hráč přišel do našeho klubu, kde pro vážné zranění zahájil svou trenérskou činnost. Naše mužstvo pod jeho vedením za pět let postoupilo z okresního do krajského přeboru. V roce 1971 odešel do Ostroje Opava, poté získal trenérské křeslo v Baníku Ostrava, kde je jeho systém výchovy mladých fotbalistů je dodnes uznáván.

Taktéž péče ve výchově mládeže přinesla své ovoce a v současné době i odchovanci z našeho klubu hrají ve vysokých soutěžích, např. : Vít Baránek v FC Baník Ostrava, Lukáš Magera v Mladé Boleslavi a Jan Baránek ml. ve Viktorii Plzeň. Sportovci dnes využívají stadion s krytou tribunou a halou v Dolním Benešově, taktéž areál v Zábřehu a nově rekonstruovanou sportovní halu – tělocvičnu v Dolním Benešově. Názvy se postupem let vícekrát měnily. Od r. 2015 nese oddíl kopané název Fotbalový club Dolní Benešov, z.s..