A TÝM

PO, ÚT, ST, PÁ
16:30

Výhra přinesla víc starostí než radosti

Ve středu sehrálo naše mužstvo ještě přípravný zápas v sousedním Háji. Přestože toto „derby“ skončilo vítězstvím, přibylo trenérům nemálo starostí.

Už v prvním poločase odstoupili ze hry zranění Rončka a Pecuch!!! Domácí se na favorita docela vytáhli. Do první šance se dostal ve 23. minutě Pecuch, Eršil s Godulou však stačili gólovou hrozbu odvrátit. Krátce na to, Pecuch opustil trávník … Ve 34. minutě si na centr Sobka naskočil Blahuta, Godula však jeho „padající list“ vytlačil nad břevno. Po půlhodině odstoupil ze hry i Rončka, na jeho místo přišel Herrich. Ve 44. minutě prošel Rubý domácí obranou, jeho centrovaný balón napálil volejem Labuda, ale Godulu neprostřelil.

Ve 48. minutě se po rohovém kopu dostal ke střele znovu Labuda, Godula však udržel čisté konto. Největší šanci měli domácí v 54. minutě, Žůrkovo sólo přes celou půlku hřiště však fantastickým zákrokem zlikvidoval brankář Baránek! V 56. minutě se skvěle uvolnil Pavelka, na malém vápně našel nabíhajícího Telnara, ale ten branku neuvěřitelně přestřelil! O gólovou radost pak v 62. minutě připravil Ivana výtečný zákrok Baránka. Poslední půlhodinu pak režíroval Rubý. V 63. minutě se dostal sám až před Godulu, ale z gólu se neradoval. V 67. minutě založil akci Labuda, Blahuta nezištně prodloužil balón na nabíhajícího Rubého a ten nedal Godulovi šanci – 0:1. Střelec úvodního gólu měl další příležitost v 69. minutě, z výhodné pozice napálil z přímého kopu jenom dobře postavenou zeď. Vyrovnávací gól měli domácí na kopačkách v 78. minutě, Žůrek skvěle uvolnil Böhma, ten ani z malého vápna cíl netrefil! V poslední desetiminutovce si vypili domácí kalich hořkosti až do dna. V 82. minutě ještě Godula zmařil sólo Tvardzika. V 84. minutě si Rubý pohrál s celou domácí obranou a pojistil vedení hostů nevídaným gólem – 0:2. To ale ještě nebyl konec. V 87. minutě faulovala domácí obrana útočícího Tvardzika a z nařízené penalty zkompletoval Rubý svůj hattrick- 0:3! Vítězství má bohužel příchuť pelyňku, dva zranění hráči jsou krutou daní….

Sestava TJ Háj ve Slezsku: Godula, Keler, Mišanec, Konvička, Komárek, Regec, Strakoš, Eršil, Jančík, Blažej, Uvíra – střídali Böhm, Žurek, Pavelka, Telnar, Šimeček, Ivan

Sestava FC Dolní Benešov: Baránek, Tvardzik, Massaniec, Kubík, Moravec, Rončka, Karčmář, Pecuch, Rubý, Blahuta, Labuda – střídali Sobek, Herrich

Utkání rozhodovali: Čecháček sen., Čecháček jun., Písečný