A TÝM

PO, ÚT, ST, PÁ
16:30

V zápase sousedů v tabulce se radovali domácí!

Dnešní utkání sousedů v tabulce MSFL mělo mimořádný význam pro konečné umístění v podzimní části soutěže. Ve fotbalové „hantýrce“ to byl zápas o „šest bodů“. Po závěrečném hvizdu se z vítězství radovali domácí a připravili hostům neklidný zimní spánek… Z průběhu
zápasu je zřejmé, že nevyhrál lepší, ale šťastnější! Úvodní čtvrthodinku zakončili ve 14. minutě z nevinné akce domácí. Z levé strany přiletěl před branku hostů centr, který obrana ani nadvakrát nestačila odvrátit do bezpečí a Raab potrestal chybu hostů prvním gólem – 1:0! Hosté se snažili o rychlé vyrovnání, ale z gólu se neradovali ani v 16. minutě, když střelu Rubého stačil krýt brankář Květoň a v 17. minutě po akci Rubý -Blahuta nepropasíroval Kubík u pravé tyče balón za záda Květoně… Ve 22. minutě poslal Rubý kolmým pasem do šance Kubíka, kterému v poslední chvíli stačil odkopnout balón domácí obránce Blejchař. Ve 28. minutě připravil skvělým zákrokem hostující brankář Chvěja o gólovou radost domácí po akci Berkova a dělovce Raaba. Z vyrovnání se hosté neradovali ani ve 30. minutě, když Labudova střela z dobré pozice rozvlnila jenom boční síť… Příznivce domácích rozjásal ve 35. minutě Kovařík, který hlavičkou po centru Kučery překvapil obranu hostů a pojistil vedení na – 2:0! S takovým stavem se hosté nechtěli smířit. Jejich snaha byla korunována v poslední minutě 1. poločasu. Časomíra se zastavila na 45. minutě, Rubý našel dlouhým centrem Labudu, který hlavičkou prodloužil balón na Gebauera a ten vrátil hosty do zápasu – 1:2!

Ve 2. poločase gólových šancí ubylo. Domácí mohli pojistit své vedení v 54. minutě po akci Vrbky však Kovaříkova hlavička minula cíl. V 61. minutě měli domácí super šanci pojistit své vedení, fantastický zákrok gólmana Chvěji však udržel hosty ve hře po střele Manzii z malého vápna!!! Na druhé straně poslal do šance svým kiksem v obraně Blejchař hostujícího Labudu, kterému však stačil vybíhající brankář Květoň odkopnout balón do bezpečí!

V závěrečných minutách se už na výsledku nic nezměnilo, a tak se z vítězství radovali domácí a hosté si vypili kalich hořkosti až do samého dna…

Sestava FK Frýdek-Místek: Květoň,Vrbka, Blejchař, Velner, Kučera (46. Konečný), Vengřinek, Raab, Hykel, Barkov, Kovařík, Manzia (90+1 Maléř)

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Koňařík (74. Wybraniec), Kubík, Moravec, Massaniec, Rončka (61.Skroch), Blahuta, Rubý, Karčmář, Gebauer (79.Latka), Labuda

Rozhodčí: Kotala, Vejtasa, Kostelník

Delegát: Zahradníček

154 diváků

Žluté karty – domácí: 68.Hykel, 79.Kovařík, 88.Manzia hosté: 40.Kubík, 73. Koňařík

Trenéři po utkání

Robert Pištěk: „Byl to pro nás zápas mimořádné důležitosti. Přijel Benešov, soused v tabulce, my jsme chtěli pochopitelně vyhrát. To se nám nakonec podařilo, jsme za to rádi a zase jsme poskočili o krůček ze dna tabulky !“

Marcel Melecký: „Nechci se opakovat, ale naše zápasy se podobají jako vejce – vejci. Vlastními chybami darujeme soupeři góly, dnes oba dva po našich chybách v obraně. Naštěstí se do poločasu vrátíme do hry, máme po změně stran šance ale bez gólového efektu. Prostě když góly