SO 12.11. 14.00 Heřmanice - FCDB 2:0
ŽÁCI
SO 12.11. 9.30 a 11.15 Hlubina - FCDB 5:1 a 7:2

Rezerva Baníku přijela v ligové sestavě

Po dvou létech se znovu představili v Dolním Benešově fotbalisté ostravského Baníku. Hosté jsou v absolutní špičce letošní podzimní tabulky MSFL, a i v tomto zápase potvrdili své dosavadní postavení.

Do utkání nastoupili téměř v ligové sestavě, ale k jejich vítězství jim však výrazně pomohli domácí. To je zřejmé z jeho průběhu. Do první šance se dostali už ve 4. minutě domácí, ve vyložené pozici však zradila Wybraniece střelecká muška… Pro domácí se ukázala 13. minuta jako nešťastná, po rohovém kopu poslal hosty do vedení Chvěja – 0:1! Domácí se snažili o vyrovnání, velmi blízko k němu byli už v 17. minutě, k jejich smůle však skončila střela Massaniece jenom na břevně! Ve 24. minutě se dostal do šance Martiník, ale jeho střela se mezi tyče nevešla. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo.

Po změně stran se obě mužstva snažila, domácí o vyrovnání, hosté o pojistku svého vedení. V 56. minutě nezastavila obrana domácích bleskového Sora, jeho střela však minula cíl. Gólem neskončila ani akce domácího Moravce, kterou zakončil povedenou střelou Skroch, ale brankář Murín se překvapit nedal. V 63. minutě udržel ve hře domácí skvělý zákrok brankáře Baránka, který připravil o gólovou radost Budínského. Další průběh zápasu výrazně ovlivnila 70. minuta. Hosté zahrávali rohový kop a před gólmanem Baránkem tečoval nešťastně balón Moravec a vlastní gól pojistil vedení hostů na – 0:2… Na zvrat tohoto stavu už domácí nedokázali odpovědět. Definitivní pojistku na vítězství hostů pak přinesla 78. minuta hry, Zálešák rozehrál rohový kop a Chvěja svým druhým gólem dal výsledku konečnou podobu – 0:3. Hosté se tak radovali z plného bodového zisku, který je posunul na 1. příčku tabulky Moravskoslezské ligy

Sestava FC Dolní Benešov: Baránek, Koňařík (75.Gebauer), Kubík, Moravec, Rončka, Massaniec,  Wojatschke (53. Rubý), Karčmář (75. Labuda), Wybraniec, Skroch, Pecuch

FC Baník Ostrava „B“: Murín, Juroška, Pokorný, Harušťák (68.Zouhar), Sanneh, Jánoš, Budínský, Sor (80. Sotorník), Zálešák (68. Kulig), Chvěja (80. Říha), Martiník

Utkání rozhodovali: Nápravník, Rosický, Havlín – delegát Vítek diváků 242

Žluté karty – domácí: 87. Rubý hosté: 90. Jánoš

Trenéři po utkání:

domácí Marcel Melecký: „Myslím si, že zápas byl hlavně v 1. poločase z naší strany dobrý. K naší smůle však naše největší šance hned v úvodu neskončila gólem. Naopak hosté se po našem zaváhání v obraně dostali snadno k vedení. Ve 2.poločase jsme chtěli stav vyrovnat, ale zase po nešťastné chybě jsme si dali dokonce vlastní gól. Tím bylo vlastně po zápase, a i když si myslím, že jsme dnes nehráli vůbec špatně, tak bohužel nemáme ani bod!“

Hostující Tomáš Hejdušek: „Každý zápas v Benešově je velice náročný. Domácí viděli, že jsme přijeli s hráči „Áčka“ a o to větší byla jejich motivace. Měli jsme štěstí, že jsme po šanci domácích neprohrávali hned v úvodu zápasu. Po našem vedoucím gólu jsme už měli utkání pod kontrolou a o výsledku nakonec rozhodnul vlastní gól domácích. Pak už jsme zápas dohráli do velmi cenného vítězného konce!“