Výsledky

MUŽI A FCDB - Pustá Polom 1:4
MUŽI B Březová - FCDB 4:2
DOROST Ostrava - Jih - FCDB 0:3
ST.ŽÁCI FCDB - 1.FC Poruba 6:2
ML.ŽÁCI FCDB - 1.FC Poruba 3:9

VÍKENDOVÝ PROGRAM

MUŽI A
SO 12.11. 14.00 Heřmanice - FCDB 2:0
ŽÁCI
SO 12.11. 9.30 a 11.15 Hlubina - FCDB 5:1 a 7:2

Hosté potvrdili svou kvalitu a ambice

Hosté potvrdili svou kvalitu a ambice

V premiéře podzimní části MSFL přivítali domácí na vlastním trávníku jednoho dlouhodobých a velmi úspěšných celků, fotbalisty z Uničova.

Kdo neviděl zápas na vlastní oči se může právem domnívat, že vítězství hostů je jednoznačné. Průběh utkání však potvrdil, že se na plný bodový zisk hosté doslova nadřeli víc, než očekávali. Posuďte sami z informací, jak se zápas vyvíjel.

Po úvodní čtvrthodince se do první nadějné šance dostali domácí, Blahuta se skvěle uvolnil, ale brankář Uvízl stačil střelu vyrazit na rohový kop. Hosté odpověděli brejkem ve 20. minutě, Koutek nabil Krčovi, ale Baránek stačil jeho střelu vyrazit. Akce pokračovala, dělovku Krče však výtečný Baránek přilepil ve 21. minutě na svou hruď. Skóre se neměnilo ani ve 25. minutě, obránce Moravec posunul střelu Koutka obětavým zákrokem na rohový kop. Ten rozehrál ve 27. minutě Ambrozek a hlavička Komendy poslala hosty do vedení – 0:1. Hosté byli blízko druhému gólu ve 29. minutě, ale Baránek si nevídaným způsobem poradil se střelou Ambrozka. Největší šanci na vyrovnání měli domácí ve 31. minutě, hostující obrana si neporadila s bleskovým průnikem Koňaříka, na jeho nadýchaný centr si naskočil Rubý, jeho prudká hlavička však těsně minula cíl.

Po změně stran se už ve 47. minutě mohli domácí radovat z vyrovnávacího gólu, hlavičku Rubého však obránce hostů stačil z brankové čáry vykopnout na rohový kop. V 55. minutě se hosté po skvělé akci Ambrozka radovali z druhého gólu – 0:2. Ambrozek měl na svých kopačkách další gól v 73. minutě, přímý kop z hranice velkého vápna však zasvištěl jenom nad břevnem. V 78. minutě nedokázal své sólo přes celou polovinu hřiště gólově zakončit Svoboda, jeho střela skončila u rohového praporku… O gólovou radost pak připravil v 82. minutě Baránek parádním zákrokem Komendu. Závěrečné minuty pak režíroval rozhodčí Macrineanu. K údivu nejen domácích hráčů a příznivců, ale taky lavičku hostů posoudil zákrok domácího obránce nařízenou penaltou!!! Takový dar Ambrozek neodmítnul a proměněnou „desítkou“ dal výsledku konečnou podobu – O:3!

Tuto křivdu nerozdýchal domácí obránce Kubík a po jeho zákroku v 90+1 minutě se šel právem jako první sprchovat … Vítězství posunulo hosty z Uničova na „bronzovou“ příčku tabulky MSFL.

 

Sestava FC Dolní Benešov: Baránek, Wojatschke (70. Krčmář)), Koňařík (36. Rončka), Massaniec, Rubý, Moravec, Blahuta (70. Hrdlička), Pecuch, Wybraniec, Kubík, Latka (59. Gebauer)

Sestava SK Uničov: Uvízl, Straňák, Svoboda, Ambrozek, Komenda, Bača, Koutek, Krč (59. Vybíral), Kamas (66. Dittmer), Můčka, Koutný (5. Diblík)

Utkání rozhodovali: Macrineanu, Řezníček, Dudek – delegát Neděla

Žluté karty – domácí: 84. Gebauer  hosté: 34. Bača 62. Ambrozek  Červené karty – domácí – 90+1 Kubík  

Trenéři po utkání:

Domácí Marcel Melecký „První poločas nebyl z naší strany vůbec špatný, dokázali jsme si vytvořit i dobré, gólové šance, ale chybělo jejich zakončení. Pak přišla první standardka hostů a inkasovali jsme zbytečný gól. Bohužel i ve 2. poločase jsme po naší standardní situaci dostali z brejku druhý gól. Soupeř nás v následujících minutách už přehrával. Náš výkon pak poškodil nesmyslný zákrok oceněný právem červenou kartou“!  

Hostující Dušan Žmolík: „Naše dnešní vítězství považuji za mimořádně cenné. Výsledek 3:0 vypadá jednoznačně, nás však stálo nesmírně mnoho sil a spoustu nervů. Utkání nebylo vůbec jednoduché a za to, že to naši hráči zvládli jsem jim poděkoval. Vítězství jsme si vybojovali nesmírnou touhou, protože jsme dokázali překonat i to, že nám to několikrát vyloženě drhlo. Proto jsem opravdu rád, že jsme získali všechny tři body“!

Další příspěvky:

FCDB + PENALTY.CZ

Rádi bychom touto cestou informovali fotbalovou veřejnost,členy,partnery,že náš fotbalový klub uzavřel „DOHODU O SPOLUPRÁCI“ se společností WINNER SPORT a.s.,se sídlem Olomoucká 3419/7, 618 00 BRNO,zastoupenou

Číst více

FOTBALOVÝ KEMP 2022

Vážení rodiče,malí fotbalisté, z důvodu nízkého počtu přihlášených jsme bohužel nuceni letošní ročník kempu Hrej s radostí 2022 zrušit. Zaslané zálohy budou v nejbližších dnech

Číst více

VALNÁ HROMADA

Výkonný výbor FC Dolní Benešov z.s. srdečně zve všechny členy na Valnou hromadu Čtvrtek 2.června 2022 v 16.30 hod. v restauraci Na hřišti

Číst více

BRIGÁDA

Dne 7.5.2022 od 8.00 hodin,proběhne v našem sportovním areálu v Dolním Benešově – Zábřehu „dobrovolná“ brigáda hráčů,trenérů,funkcionářů,fanoušků a členů klubu za účelem terénních úprav před

Číst více