Mladší Čt. 16.6. 17.30 FCDB - MFK Vítkovice B

MISTROVSTVÍ OPAVSKA 2022

Další vítězství v přípravě na půdě Bruntálu

FC Slavoj Olympia Bruntál – FC Dolní Benešov 1:3

Na trávníku účastníka Moravskoslezské divize skupiny „F“ v Bruntále jsme odehráli další přípravné utkání. Domácí mužstvo dirigované trenérem Kotalou a kapitánem mužstva Ondřejem Kušnírem, který má bohatou zkušenost s působením v mužstvech naší ligy bylo dobrým soupeřem. Domácí poprvé zahrozili už v 9. minutě, kdy se po naší chybné rozehrávce ve středu pole dostal do sólového náběhu Goněc, ale ve vyložené pozici netrefil naši odkrytou branku… Nedáš – dostaneš se opět potvrdilo. V 11. minutě poslal nádherný centr Rubý na nabíhajícího Šindlera a jeho precizní hlavička skončila v pravé šibenici domácí branky a šťastný střelec po nevídaném kotoulu přes zábradlí mimo hrací plochu – 0:1!!!

Štěstí stalo při domácích ve 13. minutě, akci Rubý – Skroch zakončil střelou Gebauer, ale ta přistála na jenom na břevně domácí klece. Agilní Goněc poslal do gólovky v 17. minutě Votíka, ten na prudkou přihrávku nedoskočil. Ve 21. minutě našel z přímého kopu Blažek dobře postaveného Kubesu, ten se však volejem mezi tyče naší branky netrefil. O gólovou radost připravil brankář Baránek skvělým zákrokem po brejku Blažka střelce Žalku. Břevno branky domácích se znovu zatřáslo ve 27. minutě po akci Karčmáře a střele Pecucha. Bez gólového efektu skončila i akce Skrocha a dělovce Gebauera kterou Šidlák ve 33. minutě stačil vyrazit na rohový kop. Brankář Šidlák měl dobře postavené tyče i ve 43. minutě, když se po brejku Skrocha s Pecuchem střela Rubého olízla jenom o břevno. Z gólu se neradoval ani Skroch ve 45. minutě, když své sólo zakončil střelou do padajícího gólmana Šidláka.

Naše současná největší slabina se v plném světle ukázala i ve 2. poločase. Vytvoříme si řadu gólových šancí, ale jejich proměňování je „achilovou patou“… Tady jsou důkazy. Ve 48. minutě skončilo sólo Labudy přes půl hřiště střelou na hrudi brankáře Šidláka. V 50. minutě založil akci Blahuta, centrovaný míč Rončkou hlavičkoval Labuda, ale jenom do břevna už bezmocného gólmana! V 55. minutě se probili obranou domácích Blahuta s Labudou, akci zakončil ukázkovou střelou Šindler, ale Šidlák ji stačil s pomocí tyče vyrazit na rohový kop… Z gólu jsme se neradovali ani v 61. minutě po akci Rubého a Šindlera trefil balón ve skrumáži jenom nohy našeho Gebauera na brankové čáře!!!

Šidlák v brance domácích se znovu zaskvěl v 63. minutě, dělovku Rubého z přímého kopu vyrazil na rohový kop. Jak fotbal někdy bolí poznal v 67. minutě Šindler, kterého trefil ve zdi do hrudi Kušnír z přímého kopu. Co jiného mohlo následovat po festivalu našich neproměněných šancích? V 72. minutě dokonale využil chybu v naší rozehrávce Žatka a jeho sólo zakončil neomylně Kubesa vyrovnávacím gólem – 1:1!!! Radost domácích však měla doslova jepičí život. V 73. minutě se po rozehrávce dostal balón na kopačky Rubého a po jeho centru nám hlavička Skrocha znovu vrátila vedení – 1:2! Domácí se snažili o vyrovnání. Blízko k němu měl Žatka po svém sólu v 81. minutě, ale v koncovce ho zradila střelecká muška. Brankář Baránek udržel naše vedení fantastickým zákrokem v 87. minutě po dělovce Blažka z přímého kopu!!! Kalich hořkosti si pak domácí vypili v poslední 90. minutě zápasu. Z hranice velkého vápna kopali přímý kop, na pomoc přišel i gólman Šidlák, střelu Kušníra naše obrana odvrátila a po bleskovém sólu Mlýnka dal konečnou podobu výsledku Gebauer střelou do prázdné branky – 1:3!!!

Sestava FC Slavoj Olympia Bruntál: Šidlák, Goněc, Kušnír, Vojtík, Slavík, Urban, Žatka, Blažek, Kubesa, Hanel, Zapletal – střídali Dolanský, Unverdorben, Duhajský, Pavlita, Ostrák, Hapka

Sestava FC Dolní Benešov: Baránek, Skroch, Kubík, Moravec, Rončka, Karčmář, Pecuch, Rubý, Gebauer, Šindler, Mlýnek – střídali Blahuta, Labuda, Sobek, Večerek

Rozhodčí: Macrineanu, Barčík, Jengerantis