NE 25.9. 10.00 a 11.45 MFK Bruntál - FCDB Odloženo
ST.PŘÍPRAVKA
PÁ 23.9. 16.30 Malé Hoštice - FCDB 0:20

Benešovští jsou nejoblíbenější sparingpartneři ligových celků

Tak jako v minulém kole Baník, tak i dnes domácí vyšperkovali svou sestavu několika hráči s ligovými zkušenostmi. To se pochopitelně v dnešním utkání projevilo!

V počátečním oťukávaní kopali domácí dva rohové kopy, ale bez gólového efektu. Ve 13. minutě zakončil hostující Pecuch své sólo, ale Bajza jeho přízemní střelu kryl. Do první šance domácích se dostal v 18. minutě Aldin, ale z hranice velkého vápna branku přestřelil. Ve 28. minutě signalizoval po centru Poláška asistent rozhodčího ofsajd, hosté přestali hrát, píšťalka hlavního rozhodčího mlčela a Šašinka poslal domácí do vedení 1:0… Vedoucí gól nastartoval domácí a hosté se dostali pod tlak. Ten proměnil ve 35. minutě po autovém vhazování a následném sólu povedenou střelou do šibenice Aldin a pojistil vedení na – 2:0. Hosté se mohli vrátit do zápasu ve 38. minutě, po rozehraném rohovém kopu Wojatschkeho však pohotová zadovka Wybraniece se mezi tyče nevešla.

Do 2. poločasu poslal trenér hostů hned trojici hráčů. Obraz hry se změnil. Domácí mohli zvýšit své vedení v 51. minutě, ale skvělý zákrok hostujícího gólmana Chvěji připravil o gólovou radost Jurošku. Blízko gólu byli hosté v 57. minutě, Rubý poslal do gólovky Blahutu, ale brankář Bajza stačil jeho dělovku vyrazit na rohový kop. V 61. minutě se znovu radovali domácí, Šašinka našel ve vápně Jurošku a jeho pohotová střela vymetla šibenici hostující branky – 3:0. Hosté se i za tohoto stavu snažili o vstřelení gólu, ale ani sólo Massaniece v 70. minutě neskončilo v síti… Konečnou podobu výsledku dali domácí v 77. minutě, šťastným střelcem byl Kratochvíla – 4:0! Hosté se ještě snažili alespoň o vstřelení čestného gólu, z toho se však neradovali v 81. minutě po střele Kubíka a v 83. minutě po akci Pecucha s Blahutou. Hosté se tak vracejí domů bez bodového zisku, domácí si naopak vítězstvím upevnili svou pozici ve špičce tabulky Moravskoslezské ligy!

Sestava 1. FC Slovácko B: Bajza, Bartoš, Vincour, Šimko, Merdovič, Juroška, Kočí, Polášek, Šašinka, Aldin, Pernica

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Koňařík (46.Blahuta), Kubík, Moravec, Rončka (78.Latka), Massaniec, Wojatschke (46.Rubý), Karčmář (46.Gebauer), Wybraniec, Skroch, Pecuch

Utkání rozhodovali: Bebenek, Mrázek, Ogrodník delegát Hrůza 80 diváků

Žluté karty – domácí: bez karet hosté: 22. Koňařík, 57. Rubý, 73. Gebauer

Trenéři po utkání

Pavel Němčický: „Po celý zápas jsme byli lepší a vyhráli jsme zaslouženě. Ve 2. poločase měl i soupeř gólové příležitosti, ale góly jsme dali zase jenom my. Jsem rád, že kluci k dnešnímu zápasu přistoupili zodpovědně a my jsme získali zaslouženě všechny body!“

Marcel Melecký: „V začátku zápasu jsme hráli hodně zezadu, soupeř nás kombinačně přehrával. Ale další vývoj ovlivnil první gól, který jsme dostali z ofsajdu, asistent ho odmával, ale gól kupodivu platil! Ke druhému gólu jsme pomohli domácím naším špatným pokrytím hráčů soupeře po autovém vhazování. Ve 2. poločasu jsme si vytvořili po změnách v sestavě několik gólových příležitostí, ale my jsme z nich góly nedali, naopak domácím se to podařilo. Bohužel, bez gólů se zápas nevyhrává!“