PO, ÚT, ST, PÁ
16:30

Benešov remizoval s Hranicemi a v přípravě stále neprohrál

V červnu roku 2018 jsme právě v Hranicích slavili postup do Moravskoslezské fotbalové ligy, v sobotu jsme se pak na hranické hřiště vrátili v rámci letní přípravy.

Dnešní sestava postrádala několik hráčů a hlavně v 1. poločase byli domácí výrazně lepší. Do první šance jsme se však dostali v 10. minutě, po rohovém kopu Karčmáře minula hlavička Moravce o pověstný chlup levou tyč. V 17. minutě skončil balón v naší síti, střelec však stál v ofsajdu a gól neplatil. Ve 22. minutě skončilo sólo Tilkeridise nevídaným zákrokem Chvěji! Ani ve 30. minutě se domácí „rychlík“ Tilkeridis z gólu neradoval, jeho střela cíl minula. Ve 34. minutě vyšel domácím rychlý brejk, Marek uvolnil Heřmánka a ten se nemýlil – 1:0. Střelec úvodního gólu měl další šanci už o minutu později, jeho střela z přímého kopu se však mezi tyče nevešla. Ve 39. minutě stačil Moravec vykopnout balón téměř z brankové čáry na rohový kop! O další gólovou radost připravil skvělým zákrokem Chvěja domácího střelce Heřmánka ve 41. minutě.

Ve 2. poločase se hra postupně vyrovnávala. Do výhodné pozice se dostal Pecuch v 56. minutě, jeho střelu brankář Tomečka vyrazil a gólovou šanci domácích z protiútoku zlikvidovali skvěle Moravec s Baránkem. Blízko vyrovnání jsme byli v 60. minutě, akci Labudy s Rubým zakončoval Rončka, ale Tomečka v brance neprostřelil. V 62. minutě bylo vyrovnáno. Ukázkový brejk Karčmáře s Pecuchem zakončil nádhernou střelou do pravé šibenice Rubý – 1:1. Z vyrovnání jsme se však neradovali dlouho. V 66. minutě zahrával rohový kop Heřmánek, našel nabíhajícího Cvernu a jeho hlavička znamenala vedení – 2:1. Bleskový brejk Labudy v 78. minutě zakončil prudkou střelou Karčmář, ale trefil jenom boční síť… Domácí mohli pojistit své vedení v 83. minutě, po chybě v naší rozehrávce se řítil na Baránka Tilkeridis, ale fantastický zákrok našeho gólmana nás udržel ve hře. A tak znovu platilo známé heslo – nedáš – dostaneš. V 87. minutě se Rubý proháčkoval celou obranou domácích, nezištně přihrál balón Gebauerovi a ten dal výsledku konečnou podobu – 2:2.

Sestava SK Hranice: Obzina (Tomečka), Veselka, Cverna, Gagaš, Bezděk, D.Kuchař, M.Kuchař, Tilkeridis, Heřmánek, Marek, Kundrád(Vítek)

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Massaniec, Kubík, Moravec, Rončka, Karčmář, Pecuch, Rubý, Gebauer, Mlýnek, Labuda – střídali Barákek, Herrich

Utkání rozhodovali: Koláček, Štětka, Nová