A TÝM

PO, ÚT, ST, PÁ
16:30

Benešov na olomoucké béčko nestačil

Státní rybářství Hodonín o tomto víkendu vylovilo největší rybník NEZMAR v okrese Opava a fotbalisté rezervy ligové Sigmy vylovili stadión místního fotbalového klubu! Hosté patří do absolutní špičky tabulky Moravskoslezské fotbalové ligy jsou nejproduktivnější v počtu
vstřelených gólů a absolutně nejlepší i v počtu obdržených branek!!! Roli favorita potvrdili i dnes a jak se výsledek rodil je zřejmé z průběhu zápasu. Do první velké šance se dostali domácí v 5. minutě, dělovku Rubého srazila obrana na rohový kop, po jeho rozehrání Kubík se mezi tyče netrefil! Ve 12. minutě kopal přímý kop Rubý, hlavička Gebauera skončila v rukavicích gólmana Stoppena. V 16. minutě kopal z výhodné pozice Matoušek přímý kop, trefil dobře postavenou zeď a dorážka skončila bezpečně na hrudi gólmana Chvěji. V 17. minutě se uvolnil z pravé strany Matoušek a jeho přízemní centr se ve skrumáž odrazil ke kopačkám Langra a skončil u pravé tyče v brance domácích – 0:1! Hosté měli možnost své vedení pojistit ve 20. minutě, Piňa poslal kolmým pasem do gólovky Matouška, ale skvělý zákrok Chvěji ho připravil o
gólovou radost. Už ve 23. minutě založil bleskový protiútok Fabiánek, ale jeho sólo zakončil Matoušek jen rohovým kopem. Ve 25. minutě pálil z výhodné pozice z přímého kopu Galus vysoko nad branku. Ve 38. minutě měli šanci na vyrovnání domácí, Rončkův průnik zakončil
střelou Rubý, ale ta se jen otřela o levou tyč! Do 2. poločasu vstoupili domácí razantně. Ve 41. minutě našel Rubý dlouhým pasem nabíhajícího Karčmáře, ale ten trefil jen tělo padajícího gólmana hostů… Hosté odpověděli sólem Matouška v 54. minutě, ale ten by netrefil ani ragbyovou branku! V 64. minutě však byl Matoušek u zrodu druhého gólu hostů, z pravé strany našel nabíhajícího Uriču a ten pojistil vedení hostů – 0:2. Domácí se mohli vrátit do zápasu v 66. minutě, Wojatschke se proháčkoval celou obranou hostů, ale v koncovce ho
zradila střelecká muška!!! V závěrečné desetiminutovce měli domácí ještě dvě gólové šance, ale v 84. minutě střílel Rubý po závaru před brankou hostů těsně mimo levou tyč a v 89. minutě zasvištěla jeho pumelice z přímého kopu těsně nad břevnem! Hosté si tak úspěšným „výlovem“ upevnili svou pozici na stříbrné příčce tabulky MSFL a domácí tak i v tomto měření dvou bývalých „SIGEM“ vyšli bodově naprázdno ….

Sestava FC Dolní Benešov: Chvěja, Kubík, Moravec, Massaniec, Rončka, Rubý, Karčmář (63.Koňařík), Gebauer, Wybraniec,  Wojatschke(74.Sobek), Labuda (80. Latka)

Sestava SK Sigma Olomouc B: Stoppen, Slavíček, David, Kotouč, Galus, Fabiánek (70. Mikulenka), Grygar, Hadaš (90. Bednár), Piňa (61. Uriča), Matoušek (90. Beňa), Langer

Rozhodčí: Koláček, Grečmal, Kulička

Delegát: Kantor

Diváci: 96 diváků

Žluté karty – domácí: 45. Moravec, 64. Wojatschke hosté: 59. Slavíček, 69. Langer, 71. Matoušek

Trenéři po utkání:

Marcel Melecký: „Vstup do obou poločasů jme měli dobrý. Přesto jsme si moc gólových šancí nevytvořili, a i z těch mála jsme se z gólu neradovali. Štěstěna se od nás v 1. poločase odvrátila zády, první gól se ve skrumáži odrazil od hráče hostů a skončil v naší brance… Vyrovnání měl ve 2. poločase na svých kopačkách Wojatschke, ale v koncovce selhal! My jsme zase gól nedali, soupeř dal dva, a proto je jeho vítězství zasloužené!“

Augustin Chromý: „Tradičně se nám tady hraje těžko, domácí jsou důrazní, hrají aktivně, jsou odolní v soubojích, ale mají smůlu v koncovce! My jsme přijeli s mladým týmem , ve středu nám citelně chyběl špílmachr Spáčil, který s Áčkem cestoval do Plzně. Dělali jsme mnoho chyb.
S výkonem některých hráčů nejsem spokojen, ale nakonec s výsledkem ano! Dnes to jsou velmi cenné body!“